Search
Close this search box.

MEZOTERAPIE FAQ

„Mezoterapie” česky mikrojehličkování, je velmi účinný anti-agingový zákrok, při kterém se účinné látky aplikují pomocí mikrojehliček do svrchní až střední vrstvy pokožky. Mezoterapie má minimum kontraindikací a krátkou dobu následného hojení. Účinky mezoterapie lze srovnávat s ošetřením laserem, případně dalšími invazivními metodami.

Čím lze provádět mezoterapii? Podívejte se na video na našem YouTube kanálu: Čím provádět Mezoterapii? Jak vybrat sérum pro Mezoterapii? #mezoterapie #mezoterapia #mesotherapy – YouTube

Dermapen je speciálně navržené pero, které pracuje spolu s kovovým nebo plastovým aplikátorem s velkým množstvím jednorázových mikrojehliček – tzv. cartridgové jehly, ty prochází do pokožky do hloubky 0,25 – 1 mm. Po vpichu vznikají kanálky, kterými lze účinně vpravit účinné látky. Dermapen je tedy prostředek, kterým se provádí mezoterapie.

správné Cartridge pro Dermapen – Mezoterapii – YouTube

Účinnost mezoterapie může být individuální a závisí na typu pokožky a problémech, které se snažíte řešit. Někteří lidé vidí okamžité výsledky po jedné nebo několika sezeních, zatímco jiní potřebují pravidelné a opakované procedury. Mezoterapie může pomoci s redukcí povrchových vrásek, vyplňuje objem tváře, konturuje obličej, odstraňuje kruhy pod očima, aktivuje tvorbu kolagenu a elastinu, dále zpomaluje a působí jako prevence projevů stárnutí pleti, zmírňuje pigmentaci a barevně sjednocuje pleť, také stahuje póry a redukuje jizvičky po akné, striích a rozšířené cévky. V neposlední řadě také redukuje celulitidu.

Mezoterapie je vhodná pro každého, přečtěte si článek na našem blogu. 

Délka trvání jednoho sezení mezoterapie se může lišit v závislosti na oblasti, která se ošetřuje, a typu použitých léčivých látek. Obvykle však jedna procedura trvá zhruba 30 minut až 1 hodinu.

Doporučená frekvence mezoterapie pomocí dermapenu se může lišit podle konkrétních potřeb klienta a jeho pokožky. Pro získání optimálních výsledků se obvykle doporučuje prvních několik sezení v pravidelných intervalech, poté může být udržovací ošetření prováděna méně často. Doporučujeme kúru ideálně 3 – 6× za sebou, poté 1 – 2× za rok.

Mezoterapie pomocí dermapenu se nejčastěji používá na obličej, krk a dekolt, kde lze pomoci s vyhlazením jemných vrásek, zlepšením elasticity pokožky a obnovou jejího zdravého vzhledu. Nicméně lze také ošetřit další oblasti těla, jako jsou paže, stehna nebo břicho, hýždě či boky, kde je potřeba zlepšit strukturu a vzhled pokožky.

Pro bezpečné a efektivní provedení mezoterapie hledejte kvalifikovaného kosmetického specialistu nebo zdravotníka, který má zkušenosti s těmito postupy. Důležité je také zkontrolovat recenze a zkušenosti jiných klientů, abyste měli jistotu, že jste v dobrých rukou. V salonu Dr. Nek se o vás postarají specialisté. Polovina personálu v našem salonu Dr.Nek jsou školitelky, které vzdělávají další kosmetičky a zdravotníky. Na stránkách dr-nek.cz naleznete mapu provozoven z beauty a fitness světa kde si můžete najít odborníka ve vašem okolí.

Mezoterapie nabízí několik výhod oproti jiným kosmetickým postupům. Patří sem:

  • Lokální působení: Léčivé látky jsou aplikovány přímo do cílové oblasti pokožky, což umožňuje koncentrovanější a efektivnější účinky.
  • Minimalizace rizik: Mezoterapie používá menší dávky léčivých látek než systémové metody, což může snížit riziko vedlejších účinků.
  • Aplikace tělu vlastních látek: Séra používaná při mezoterapii často obsahují přírodní látky, jako jsou vitamíny a minerály, kyselinu hyaluronovou nebo proteiny, což je pro mnohé lidi preferovaná možnost.
  • Vhodná pro každý typ pokožky, má okamžitý efekt a rychlé hojení, je jen mírně bolestivá.
  • Nemá vliv na mimiku.
  • Cenově přijatelnější varianta (v porovnání s laserovým ošetřením…) .

Ano, existují některé kontraindikace pro mezoterapii a použití Dr.Nek Meso Gunu. Jsou to: těhotenství, kojení, čerstvé jizvy, spálená či jinak porušená kůže, zánětlivé akné, ekzém, bakteriální, virové, zánětlivé onemocnění, špatná srážlivost krve, užívání léků na ředění krve, kardiovaskulární onemocnění, kovové implantáty v těle, diabetes či rakovina. Je důležité o těchto záležitostech informovat specialistu, který vám bude proceduru provádět před zahájením procedury. Dále nedoporučujeme provádět ošetření v prvních 2-3 dnech menstruace. Tělo se chová celkově jinak, ženy mohou být citlivější, případně mohou mít přehnanou reakci na ošetření.

Doba rekonvalescence po mezoterapii dermapenem je obvykle krátká. Většina lidí se může vrátit ke svým běžným činnostem ihned po zákroku. Může se vyskytnout mírné zarudnutí nebo otok v místě aplikace, ale tyto příznaky obvykle odezní do několika hodin až dnů. Pleť je možné po ošetření chladit. 24 hodin po ošetření neaplikujte na pleť žádné kosmetické přípravky a zbytečně na pleť nesahejte. Make-up doporučujeme aplikovat až po 2-3 dnech od ošetření. 2-3 dny po ošetření je ideální vyhnout se nadměrnému slunění, velkým změnám teplot (přechod z chladu do tepla), návštěvě solária, sauny a veřejného bazénu. V případě potřeby lze aplikovat hojivé krémy (Panthenol, Bepanthen…).

Trvání výsledků mezoterapie může být různé pro každého jednotlivce a závisí na několika faktorech, včetně vaší pokožky, stáří, životního stylu a provedených sezení. Obecně platí, že účinky mezoterapie mohou trvat několik měsíců, a proto se doporučuje pravidelné udržovací ošetření, aby se dosažené výsledky udržely co nejdéle.

Ano, podle toho, na které partie se přístroj používá se používají i různá séra. V oblasti obličeje lze použít antiageing séra, kyselinu hyaluronovou, séra pro redukci tmavých kruhů pod očima, bělící séra na pigmentové skvrny a mnoho dalších.
Na problémové partie na těle jako je břicho, stehna, hýždě, ruce a boky lze použít séra Cellulite a Lypolesse, která urychlují proces lipolýzy v oblastech s nejvyšší koncentrací lokalizovaného tuku.

Video o antiageing séru značky Dr.Nek najdete na našem YouTube kanálu.

Všechna séra vhodná pro mezoterapii najdete na našem e-shopu.

Jelikož se jedná o metodu, která pracuje na principu mikrojehliček, které se dostávájí do určité hloubky pod kůži, jedná se o invazivní metodu. Neinvazivní metody pracují pomocí laseru, elektrických impulzů či podtlaku.

Před ošetřením by pleť měla být řádně odlíčená a tonizovaná. Pleť lze před ošetřením změkčit (enzymatickým peelingem, změkčující maskou, případně napářkou). Před ošetřením můžeme u citlivějších osob použít znecitlivující krém. 24 hodin před ošetřením doporučujeme nekonzumovat kávu ani alkoholické či kofeinové nápoje, doporučujeme vysadit léky typu aspirin (obsahující kyselinu Acetylsalicylovou) – mohlo by dojít k rozšíření cév.

24 hodin po ošetření neaplikujte na pleť žádné kosmetické přípravky a zbytečně na pleť nesahejte. Make-up doporučujeme aplikovat až po 2-3 dnech od ošetření. 2-3 dny po ošetření je ideální vyhnout se nadměrnému slunění, velkým změnám teplot (přechod z chladu do tepla), návštěvě solária, sauny a veřejného bazénu. V případě potřeby lze aplikovat hojivé krémy (Panthenol, Bepanthen…).

Kurz mezoterapie nabízíme jak v prezenční formě tak formou videokurzu. Kurz v prezenční formě probíhá v našem Salonu Dr.Nek na adrese Kloboučnická 1442/4, Praha 4 nebo v Bratislavě. 

Ukázka z prezenčního kurzu mezoterapie dermapenem.

Vlasová mezoterapie je mírně invazivní ošetření, při kterém aplikujeme účinné látky přímo do pokožky na hlavě. Účinné látky příznivě působí na vlasové folikuly a posilují tak růst vlasů.

Vlasová mezoterapie pokožku hlavy důkladně vyživuje a hydratuje, čímž povzbuzuje růst vlasů. Vzhledem k tomu, že jde o dlouhodobý fyziologický proces, metoda dosahuje nejlepších výsledků při pravidelném opakování. Vlasové folikuly dostávají pravidelnou péči, což je pro jejich pozitivní stimulaci klíčové.

Mezoterapie vlasové pokožky je vhodná prakticky pro kohokoliv. Vlasová mezoterapie se doporučuje nejčastěji v případech, kdy pacientům řídnou, slábnou či vypadávají vlasy, ovšem může být indikována i u zdravých jedinců bez těchto problémů, a to jako intenzivní péče o vlasy a o pokožku hlavy, která vede ke zlepšení kvality vlasů a jako prevence jejich vypadávání.

Procedura vlasové mezoterapie začíná konzultací s naším specialistou, následuje vyčištění vlasové pokožky, nanesení speciálního koktejlu pro vlasovou mezoterapii.

Při vážnějším problému řídnutí vlasů je dobré absolvovat intenzivní kúru. V tomto případě proceduru provádíme jednou týdně a celkem je vhodné absolvovat kúru 4 – 12 ošetření podle typu potíží. Výsledky na vlasech uvidíte po několika ošetřeních. Výrazně se omezí vypadávání vlasů a nastartuje se jejich obnova. Viditelné zlepšení pokožky hlavy a vlasů se projeví obvykle po 1–3 měsících. Vždy ale záleží na konkrétním typu potíží. Vzhledem k tomu, že jde o dlouhodobý fyziologický proces, metoda dosahuje nejlepších výsledků při pravidelném opakování. Vlasové folikuly dostávají pravidelnou péči, což je pro jejich pozitivní stimulaci klíčové.

MĚJTE PŘEHLED O NOVINKÁCH A SLEVÁCH

 
 

KONTAKTY – SALON

Veškeré informace o salonu Dr-nek Vám poskytne E-mail: salon@dr-nek.cz Mobil: +420 774 076 890 Naše kurzy můžete objednávat na adrese

E-mail: monika.chrastilova@dr-nek.cz

Mobil: +420 604 330 073

MAPA PROVOZOVEN​

KONTAKT

Kloboučnická 1442/4
140 00 Praha 4
salon@dr-nek.cz